Zpět na » Premier League » Tottenham vydřel remízu s Aston Villou

Premier League - Tottenham vydřel remízu s Aston Villou

0

01.10. - Aktualizováno. Po jedenáctigólové přestřelce na Fratton Parku v Portsmouthu viděli dnes fanoušci další napínavý thriller - tentokráte osmigólový. Tottenham dokázal na White Hart Lane zvrátit nepříznivý stav 1:4 a mohutným finišem urval z téměř ztraceného zápasu alespoň bod za divokou remízu 4:4.

Domácí Tottenham se dostal do vedení po dvaceti minutách, kdy poslal po rohovém kopu neomylně míč hlavou do sítě Dimitar Berbatov. Jenomže pak nastaly pro domácí fanoušky těžké chvíle, jelikož ještě do poločasu viděli tři branky v síti svých miláčků.

Vyrovnání přišlo poměrně záhy. Brankář Spurs Paul Robinson zasáhl velmi špatně proti rohovému kopu Barryho a obránce Martin Laursen, který chyboval právě při prvním gólu domácích, tentokráte napravil svoji chybu.

Také druhý gól padá na vrub domácí defenzívy. Villans ji nachytali v nedbalkách, když rozehráli rychle přímý kop, Barryho přihrávka našla Zata Knighta, který posunul na Laursena, jenž byl znovu na správném místě a poslal hosty do vedení.

Těsně před půlí ještě udeřil Gabriel Agbonlahor, který si odstavil Michaela Dawsona a trefil se přesně do rohu branky - 1:3.

O místo v brance si možná řekl Radek Černý, protože když Robinson pustil i přízemní přímý kop Craiga Gardnera z 58. minuty, prohrávali Spurs už o tři góly a zápas se zdál být z jejich strany beznadějně ztracen.

Do hry se však dostal Jermaine Defoe a Tottenham začal znovu zlobit. Naději do žil domácímu týmu vlil Pascal Chimbonda, který do sítě uklidil střelu Defoa do tyče. Když se trefil po faulu Harewooda na Benta z pokutového kopu Robbie Keane, domácí měli rázem ještě nějakých deset minut na vyrovanání.

A to také přišlo. Gól aktivního Defoa sice pro ofsajd ještě uznán nebyl, ale když se v nastavení trefil po rohovém kopu mladý Francouz Younes Kaboul, dostal se celý stadion do extáze. A možná jím také zachránil od vyhazovu manažera Martina Jola.

Ohlasy trenérů:

Martin Jol (Tottenham): "Ani nevím, co cítím. Na jednu stranu to bylo hrozné, na druhou stranu velká oslava. Vstali jsme z mrtvých, to je velké pozitivum. Nikdy jsem takový zápas nezažil, na konci jsme dokonce mohli i vyhrát. Snažili jsme se něco udělat s obranou, ale pokud jí chybí vůdce, je to problém."

Martin O´Neill (Aston Villa): "Po poločase jsme měli zahrávat penaltu za faul na Agbonlahora. Poslední gól byl zcela zřejmý ofsajd. Hlavní rozhodčí ani asistenti neměli svůj nejlepší den. Ale my jsme přispěli k té velké zábavě, která tu dnes byla vidět. Po většinu zápasu jsme hráli skvěle, pak jsme se sice trochu zatáhli, ale to bylo pochopitelné. Snad se z toho poučíme, máme velmi mladý tým. Ale nemůžu jim nic vyčítat, hráči odevzdali vše. Cítí, že mohou vyhrávat doma i venku."

Tottenham Hotspur - Aston Villa 4:4

Branky: 20. Berbatov, 69. Chimbonda, 82. Keane z pen., 90. Kaboul - 22. a 33. Laursen, 40. Agbonlahor, 58. Gardner

Tottenham: Robinson, Chimbonda, Dawson, Kaboul, Bale, Lennon (Malbranque 86), Zokora, Huddlestone, Tainio (Defoe 54), Berbatov (Bent 73), Keane.

Aston Villa: Carson, Mellberg, Knight, Laursen, Bouma, Gardner (Petrov 73), Reo-Coker, Barry, Young, Moore (Harewood 66), Agbonlahor.