Zpět na » Premier League » Saints za Balea už další peníze nevyinkasují

Premier League - Saints za Balea už další peníze nevyinkasují

Saints za Balea už další peníze nevyinkasují © teamtalk.com - Gareth Bale - obránce londýnského Tottenhamu.

0

Líbilo se

08.07. - V druholigovém Southamptonu se mohou s dalšími bonusy za Garetha Balea rozloučit. Jeden z nejtalentovanějších hráčů anglické Premier League loni přestoupil do Tottenhamu, ovšem jeho předchozí zaměstnavatel oproti původním předpokladům nakonec ohromný balík netrhne.

Southampton se zmítá v krizi. Letos se v Championship zachránil až na poslední chvíli a ve fotbalových kuloárech se dávno ví o složité finanční situaci Saints. Jejich mládežnická akademie je však přímo továrnou na skvostné talenty a není divu, že klub z jižního pobřeží z toho maximálně těží. Všichni si jistě pamatujete na odchod Theo Walcotta do Arsenalu nebo Garetha Balea do Tottenhamu...

Fotbalistu s přirozeným talentem, budoucí hvězdu na postu levého obránce využitelného i na levém kraji zálohy, Spurs loni získali za 5 miliónů liber. Ve smlouvě byla zavedena klauzule, že v době, kdy Bale nasbírá určitý počet startů, mohou Saints za svého bývalého beka vyinkasovat až dalších 5 miliónů liber. To se ovšem nestane.

Dalo by se předpokládat, že kdyby se velšský reprezentant v minulém ročníku brzy nezranil, mohl Southampton rýžovat další příchozí libry. Takhle by musel čekat na případný bonus až do nadcházejícího ročníku. Na to však ředitel Jihoangličanů Rupert Lowe neměl čas. Když se na trhu objevil gólman z akademie Tottenhamu Tommy Forecast šáhl po něm a součástí celého kontraktu bylo i to, že Southampton ruší své nároky na případné další výnosy z přestupu Garetha Balea. Paradoxem na celé záležitosti je to, že Forecastovi transfer na St. Mary&lsquo,s Stadium doporučil samotný Bale. „S Garethem jsem se o tom samozřejmě bavil. Ten se zmiňoval o týmu Saints pouze v dobrém,“ vyprávěla nová brankářská akvizice southamptonského celku.

Hlavní představitel Saints Rupert Lowe si z toho ale nedělal moc těžkou hlavu: „Vždycky jsem váhal se vzdát budoucích příjmů, jako byl například právě tenhle za Garetha. Ovšem naše současná finanční situace nám neumožňovala jednat jinak. Musíme dělat všechno pro, aby příští sezona byla o dost lepší než ta minulá.“ Southampton má přitom s podobně získanými penězi z bonusů dobrou zkušenost. Vždyť když již zmiňovaný Theo Walcott odcházel do Arsenalu za 5 miliónů liber, mohli Saints za určité množství odehraných zápasů v dresu Gunners v celkovém souhrnu vydělat až 12 miliónů liber. Nakonec z toho bylo vzhledem k Walcottově malé herní vytíženosti pouhých 2,9 miliónů liber, ale ani ty neleží volně na ulici. S přihlédnutím k tomu, jakých Bale v Tottenhamu dosahoval kvalit, můžeme tvrdit, že Southampton na tomto ústupku spíše tratí.

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Petr Dušek / Fotbalportal.cz / skysports.com / soccernet.espn.go.com / saintsfc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

loni ho byla škoda....ale v zápasech které hrál se mě dost líbil

Red Army
jUrA - 11.07. Odpovědět

borec real i ve fife Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 5

jUrA

Gareth Bale bude s celym Tottenhamem nej v PL !!! kdyby se minulej ročník nezranil to by bylo něco !!! Smajlík 7 ale tenhle to bude rachot !!!

mildanovas

joooo!!!! Smajlík 5 Smajlík 4 Smajlík 4

Gareth16

máš icq?

mildanovas

máš icq ? Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 To mě pos*r na holý záda Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Warm spu*s Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

GajdaAFC
Maik4 - 09.07. Odpovědět

Mocnej týpek,když hrál tak jednoznačně nej hráč Spurs. Smajlík 17

Maik4

Je to velkej talent ,ale je náchylnej na zranění ... Ale uvidíme co se zněj letos vyklube Smajlík 1

Brain3223
ManCity - 09.07. Odpovědět

Sakryš, tak pět mega liber za brankáře do Championshipu, hm Smajlík 11 Tak to je teda hodně nevýhodný kauf...

ManCity

časy Paharse, Daviese a Beattieho jsem nenávratně... Saints se jen tak nevrátí... mají problémy se udržev v Championship, snad se nějak zvednou....

C. Fabregas
pique - 08.07. Odpovědět

skoda,je to talentovanej kluk,ale mel ty zraneni,snad nam jeste ukaze Smajlík 5

pique

letos to bude hvezda premier leagu pockejte Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 17

Gareth16

čau máš icq ???

mildanovas

par mega jim mohli dat aby se vyhrabali Smajlík 1

Gareth16
janoas - 08.07. Odpovědět

No jasné, prečo by len tak nerozhadzovali pár milionov....

janoas
janoas - 08.07. Odpovědět

Soton Smajlík 13 , snad sa z toho ešte niekedy vyhrabe..... Smajlík 13

janoas
Reklama
Reklama
Nejnovější články