Zpět na » League Championship » Hull je druhým finalistou play-off Championship

League Championship - Hull je druhým finalistou play-off Championship

Hull je druhým finalistou play-off Championship © -

0

14.05. - Hull City po výhře 4:1 v druhém utkání postupuje do finále play-off Championship, kde se bojuje o třetí postupové místo do Premier League. Hull sice prohrával, ale do poločase vyrovnal a v druhé půli díky vydařeným brejkům zápas otočil.

Už ve třetí minutě zahrozil střelou John Eustace, ale pro Myhilla to byla jen dobrá příležitost se rozchytat. Na Watfordu bylo vidět, že se chce ještě o postup porvat, naopak domácí působili trochu dojmem, že už mají postup v kapse. Jenže pykat mohli jako první Hornets za zbytečnou chybu Mariappy, který přihrával brankáři Leemu, ale nevšiml si Fraizera Campbella, ten ale brankáře nepřekonal.

V 11. minutě už se ale mohli hosté radovat z branky naděje. Míč se trošku šťastně odrazil k volnému Hendersonovi, ten si narazil s Ellightonem a z malého vápna už pro něj nebyl problém míč umístit k tyči. Po jedenácti minutách 0:1 a naděje pro Watford.

Hull pak znervózněl a hrál zezadu, sám do útoků nechodil a Watford do šancí přes pevnou obranu nepouštěl. A sám těsně před půlí udeřil. Stopeři Watfordu i brankář Lee si vybrali slabší chvilku. Nejprve Williamson hlavičkoval míč jen do vzduchu za sebe, tam Garcia přehodil nepochopitelně vyběhlého Leeho a do sítě i s míčem doslova vlétl Nick Barmby. Po poločase tak 1:1 a Watford stále potřeboval vstřelit dva góly.

Do druhé půle opět naskočil Watford ofenzivněji naladěný, ale zahrozil jen po střele Priskina. Po jeho příchodu začali hrát hosté 3-4-3, ale využít toho dokázali domácí, který v 70. minutě přešli již po několkáté do brejku, ale tentokráte úspěšného. Sam Ricketts našel na malém vápně volného Folana a ten hlavou zvýšil na rozhodujích 2:1.

Pak měl - ve stále otevřené obraně - další šanci střídající Nathan Doyle, ale ani on ani třetí střídající hráč, Craig Fagan, nedokázali z dobré pozice trefit bránu. Na druhé straně se štěstí opět otočilo k Watfordu zády, když hlavičku Williamsona odkopli obránci z brankvé čáry.

Watford i nadále hrál na tři obránci a nakonec toho z pohledu konečného výsledku mohl litovat. Po krásném sólu totiž přidal další gól Garcia a vše završil další brejkem Doyle. Konečné skóre tedy 4:1 a Hull se za necelé dva týdny utká s Bristolem City o postup do Premier League.

Hull City - Watford FC 4:1 (1:1)
Branky: 10. Henderson - 43. Barmby, 70. Folan, 88. Garcia, 90. Doyle
Žluté karty: Barmby, Turner
Hull: Myhill - Ricketts, Turner, Brown, Dawson - Garcia, Ashbee, Hughes, Barmby (72. Fagan) - Windass (63. Folan), Campbell (78. Doyle)
Watford: Lee - Mariappa (57. Priskin), DeMerit, Bromby, Sadler - Smith, Eustace, Williamson, McAnuff - Henderson, Ellington (79. Ainsworth)