Zpět na » League Championship » Ve finále baráže Championship je Bristol City

League Championship - Ve finále baráže Championship je Bristol City

Ve finále baráže Championship je Bristol City © -

0

13.05. - Neproměněná penalta a dva góly v prodloužení rozhodly o postupu Bristolu City přes Crystal Palace do finále play-off ve Wembley. Tam se Robins utkají s Hullem nebo Watfordem o postup do Premier League.

V prvním zápase na Selhurst Parku Bristol vyhrál 2:1, takže hosté dnes museli na Ashton Gate vyhrát, aby živili naděje na postup. Neil Warnock překvapil a do základní sestavy dal 17letého křídelníka Seana Scannella.

Ale v první minutě už zahrozili domácí. Speroni slabě vyboxoval míč a na vápně volný Elliott hlavičkoval do prázdné brány, ale tam brankáře na poslední chvíli zachránil Mark Hudson. Vyrovnaná hra v prvním poločase spíše připomínala boj, ale v 24. minutě už byl na světě první gól. Podobnou situaci jako Eagles v první minutě předvedl i Basso s McCombem, který míč odhlavičkoval před vybíhajícím brankářem a Ben Watson hlavou přehodil všechny obránce a vyrovnal celkový stav. Zbytek poločasu už poznamenala jen nebezpečná hlavička McCombeho těsně nad.

I druhou půli ovládl především boj a rychlé brejky, ale šance stále nepřicházely. Až v 71. minutě dostal Crystal Palace tu největší. Cerle ve vápně šlapákem zajel do Mosese a Graham Poll nařídil pokutový kop, který ale Ben Watson poslal do tyče. Jenže ani to obrazem hry nijak nepohnulo a stále se bojovalo urpostřed hřiště. Těsně před koncem základní hrací doby však krásný fotbalový okamžík ukázal Lee Trundle, jehož technická střela zazvonila o břevno. Ale to nic na prodloužení nezměnilo.

To už ale Robins ovládli úplně. Dele Adebola se sice proti obrannému valu Palace neprosadil, ve 103. minutě už Ashton Gate vybuchl radostí. Dlouhý míč Orra odhlavičkovali obránci hostů jen k Trundlemu, který měl dost času, aby přesně zamířil a levou nohou poslal míč krásnou střelou do sítě.

A to ještě nebylo všechno. V páté minutě druhého prodloužení si nejprve Lee Trundle vychutnal "standing ovation" a pak McIndoe po přiklepnutí z přímého kopu vstřelil definitvní pojistku postupu do Wembley. Emotivní závěr na Ashton Gate dopadl slzami Trundleho a - jak jinak - oslavou fanoušků s hráči přímo na hřišti. Ve finále se svěřenci hrdiny Gary Johnsona utkají s Watfordem nebo Hullem, o jejichž osudu se rozhodne ve středu večer.

Bristol City - Crystal Palace 2:1
Branky: 104. Trundle, 110. McIndoe - 24. Watson
Žluté karty: Carle - Hill, Morrison
Bristol City: Basso - Orr, McCombe, Carey, McAllister - Noble (91. Sproule), Carle (113. Fontaine), Elliott, McIndoe - Trundle (109. Johnson), Adebola
Crystal Palace: Speroni - Butterfield, Hudson, Lawrence (46. Fonte), Hill - Soares, Watson, Derry (106. Moses) - Scannell, Sinclair (111. Ifill) - Morrison

Celkově 4:2 - postupuje Bristol City