Zpět na » League Championship » Preview: Odvety semifinále baráže Championship

League Championship - Preview: Odvety semifinále baráže Championship

Preview: Odvety semifinále baráže Championship © skysports.com - Gary Johnson

0

Líbilo se

13.05. - Jen den dva dny pauzy si mohli hráči Bristolu, Hullu, Crystalu Palace a Watfordu dopřát před odvetou semifinále baráže Championship. V obou prvních utkáních byli úspěšnější hosté. Potvrdí Hull a Bristol City nadějnou pozici a postoupí do Wembley?

Bristol City - Crystal Palace
Ashton Gate, Úterý 20:45
První zápas: 2:1 (Watson z pen. - Carey, Noble)

Velmi obtížný zápas čeká Crystal Palace. Ten totiž v prvním zápas doma s Bristolem City prohrál 1:2 a pokud chce nadále myslet na Premier League, musí dát na Ashton Gate minimálně dva góly. Pro Eagles to znamená teprve druhou prohru z posledních třinácti zápasů. Ve vyrovnaném utkání rozhodli krásné góly Robins. Nejprve se do šibenice trefil kapitán Carey a v nastaveném čase, po vyrovnání Watsona z penalty, se z třiceti metrů trefil Noble ještě lépe.

Postup do Premier League?
Bristol City má semifinále baráže rozehrané dobře a pokud skutečně postoupí, na nejvyšší scénu anglického fotbalu se vrátí po 28 letech. Osvobodil by tak celý Bristol, kde dosud na Premier League pouze čekají, Rovers totiž hrají jen League One. Tam byli Robins ještě nedávno také, ale loni postoupili do Championship a asi nikdo nečekal jejich okamžitý postup do Premier League. Dokáží to svěřenci Gary Johnsona?

Crystal Palace usiluje o návrat do Premier League po třech letech. Po postupu v roce 2004, kdy Eagles ve finále baráže vyřadili West Ham, vydržel v Premier League pouze jednu sezónu a sestoupil. A to i přesto, že měl v kádru druhého nejlepšího střelce ligy, Andy Johnsona, který v současnosti hraje za Everton.

Historie v play-off:
Popáté v historii Bristolu City jeho hráči hrají baráž, i když je to poprvé v druhé nejvyšší soutěži. Robins se dlouho pokoušeli dostat do druhé ligy, nevyšlo jim to v 1988, kdy v play-off hráli poprvé. Další neúspěšné pokusy si připsali v roce 1997, kdy je v semifnále vyřadil Brendtford, v roce 2003 byl pro změnu úspěšnější Cardiff. Postup se povedl až loni, kdy Robins v semifinále přešli přes Carlisle a ve finále porazili 1:0 Brighton.

Crystal Palace má historii ve vyřazovacích bojích o něco větší, konkrétně o jeden start. Všechny si přitom Eagles připsali v bojích o Premier League. První start lze zjistit v roce 1989, kdy se ještě finále hrálo na dva zápasy a Palace porazili Blackburn celkově 4:3. V roce 1995 podlehli tehdejší svěřenci Davea Bassetta Leicesteru, o dva roky už ale vyřadili Sheffield United. Stejně se jim vedlo i v roce 2004 proti West Hamu, což je i jejich poslední postup do Premier league. Naposledy se Crystal Palace v baráži představil v roce 2006, kdy v semifinále podlehl Watfordu, pozdějšímu vítězovi.

Absence:
Manažer Bristolu City, Gary Johnson, může počítat pro odvetu se stejným týmem, jako pro první zápas. Definitivně fit už pravděpodobně bude trenérův jmenovec Lee, který v Selhurst Park v poslední minutě střídal hrdinu utkání, Gary Noblea. Stále chybí Steve Broker.

Eagles ovšem během prvního utkání utrpěli ztratu Jamie Scowcrofta, který se zranil po šesti minutách pobytu na hřišti. Hrát by už mohl Matt Lawrence, který v sobotu chyběl.

Manažeři před utkáním:
Gary Johnson (Bristol City): "Je skvělé, že jsme dokázali v sobotu vyhrát. Teď jsme ve výhodě. Nechystáme žádnou zvláštní taktiku. Pokud budeme bránit, budeme bránit, pokud útočit, tak útočit. Ale pokud to půjde, budeme chtít útočit."
Neil Warnock (Crystal Palace): "Necítíme žádný tlak. Kdybychom byli sklíčení, tak asi dva góly nedáme. Pamatuji si ještě z Sheffieldu, že když jsme hráli proti Nottinghamu, po poločase jsme prohráli 0:2, ale vyrovnali a vyhráli po prodloužení. Pro Bristol to bude zvláštní zápas, když ví, že jim stačí remíza. My ale musíme vyhrát a všichni věříme, že to dokážeme!"

Hull City - Watford FC
Kingston Communications Stadium, Středa 20:45
První zápas: 2:0 (Barmby, Windass)

Preview přineseme později...

Ondřej Voska / FotbalPortal.cz, bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Rc - 13.05. Odpovědět

Crystal!!! Smajlík 7

Rc
Aaron - 13.05. Odpovědět

Teď by mohli rozhodčí pomoct Watfordu, když je dost poškodili v prvním zápase!

Aaron
janejo - 13.05. Odpovědět

Ne nemohli Smajlík 10

janejo
Reklama
Reklama
Nejnovější články