Zpět na » League Championship » Bristol City má nakročeno do finále baráže

League Championship - Bristol City má nakročeno do finále baráže

Bristol City má nakročeno do finále baráže © -

0

10.05. - Dnes chvíli po první hodině začaly bitvy o třetí postupové místo do Premier League. V prvním semifinále se utkal Crystal Palace s Bristol City a i přes ohromnou podporu fanoušků Eagles, zápas skončil výhrou hostů 2:1, kteří si vytvořili nadějnou pozici do odvety.

Crystal Palace sice jde do souboje jako outsider, ale na druhou stranu hraje proti nováčkovi a velkému překvapení soutěže. Letos už na domácí půdě Robins porazil a stejný úkol si určitě vyčinil i před sobotním utkáním.

Hned v prvních pěti minutách byly na Selhurst Parku k vidění dva rohové kopy na obou stranách, ale ani z jednoho se šance nezrodila. Oba dva týmy utkání začaly aktivně, nakonec, hnala je k tomu skvělá atmosféra. Z dálky zkoušel svoje štěstí Watson, ale mířil mimo.

Ve dvanácté minutě se naskytla první šance, domácí kopali po průniku Sinclaira přímý kop z hranice pokutového území, ale Watsonovi se vůbec nepovedl centr. Po čtvrthodině hry přebrali aktivitu Eagles a o další pokus z dálky se pokusil Butterfield, ale mířil přímo na pozorného Bassa. Ve dvacáté minutě ale měli hosté kopat penaltu, obraně Crystalu Palace unikl McIndoe, zezadu ho skluzem zastavil Fonte, nicméně rozhodčí pokutový kop nepískl.

První skutečně gólová šance přišla až v 28. minutě. Sinclair si elegantně přehodil obránce a ocitl se sám před Bassem. Toho sice obstřelil, ale zapomněl přidat důraz, takže na brankové čáře míč v klidu doběhli obránci a stačili zabránit gólu. Na druhé straně pro změnu hlavičkoval po centru Orra přesně Dele Adebola, ale Sparoni předvedl skvělý zákrok a míč mířící k tyči vyrazil. V tu chvíli Bristol dostával svého soupeře pod velký tlak, z vápna střílel McIndoe jen do skrumáže v málem vápně.

Pak se ale hra opět vyrovnala a šance se rodily na obou stranách. Morrison v těžké pozici a ve skluzu zakončoval nedůrazně, na druhé straně chytl Speroni střelu Carleho s naprostým přehledem. Po poločase se tak, i přes atraktivní hru, zdrodil výsledek 0:0.

Úvod druhé půle přinesl tečovanou střelu Watsona, která šla jen těsně vedle. Ale v 53. minutě se radovali hosté. Bristol rozehrál signál z přímého kopu, po narážečce Nicka Carleho se míč dostal ke kapitánovi Robins, Louis Careymu, a ten se tvrdou střelou trefil přesně do šibenice brány Speroniho.

Na druhé straně se o okamžité vyrovnání pokusil Clint Hill, ale jeho hlavičku po rohu nádherně chytil Basso. Pak už zápas upadl do průměru, především díky hře Bristolu, který nechtěl v žádném případě udělat chybu. Domácí hrozili hlavně ze vzduchu, ale hlavičky Watsona i Ifilla, už deset minu před koncem, mířili nad.

Naopak udeřit mohl i Bristol, z rychlého brejku šel sám Adebola, ale dostal se do méně výhodného úhlu a trefil boční síť. Obrovskou šanci na vyrovnání dostali Eagles v 86. minutě. Fonte se probojoval do vápna a na střelci první branky Careymu vybojoval i pokutový kop. K tomu se postavil Ben Watson a tvrdou ranou po brankářově pravé ruce vyrovnal.

Jenže ani to domácím nestačilo a už v nastaveném čase se z dálky krásně trefil David Noble a poslal Robins zpět do vedení. To už hosté neztratili ani přes šanci Sinclaira a mohou se těšit z velmi nadějné pozice pro odvetu, která se hraje v úterý.

Crystal Palace - Bristol City 1:2
Branky: 86. Watson z pen. - 53. Carey, 90. Noble
Žluté karty: 83. Elliott
C. Palace: Speroni - Butterfield, Hudson, Fonte, Hill - Soares, Watson, Derry (76. Lawrence), Moses (55. Scowcroft, 62. Ifill) - Sinclair, Morrison
Bristol C.: Basso - Orr, McCombe, Carey, McAllister - Carle, Noble (90. Johnson), Elliott, McIndoe - Adebola, Trundle (90. Fontaine)