Zpět na » League Championship » Do čela jde Bristol, Hull rozdrtil Watford

League Championship - Do čela jde Bristol, Hull rozdrtil Watford

Do čela jde Bristol, Hull rozdrtil Watford © wba.premiumtv.co.uk - Roman Bednář

0

29.03. - Ani v dnešních zápasech League Championship týmy z čela tabulky nezářili. O vedení v tabulce přišel Stoke a nahradil ho Bristol City, který však vítězství nad Norwichem urval až gólem v poslední minuty. Za West Bromwich se trefil Roman Bednář a rozhodl o výhře na Colchesterem.

West Bromwich Albion - Colchester United 4:3
Branky: 36. Phillips, 39. Brunt, 90. Morrison, 90. Bednář - 14. Coyne, 17. Elito, 76. Lisbie

O suveréním vítězství nemůže West Bromwich Albion ani mluvit, proti poslednímu Colchesteru se dlouho trápil. Po sedmnácti minutách totiž vedli hosté už 2:0. Nejprve skóroval Chris Coyne a téměř vzápětí následovala trefa Medy Elita. Baggies mohli snížit už ve 22. minutě, kdy Kevin Phillips trefil tyč, ale nakonec si nejlepší střelec League Championship počkal až na 36. minutu. A domácím se stejně jako Colchesteru povedlo vstřelit druhou branku hned po té první, vyrovnával Chris Brunt.

Druhá půle začala tlakem WBA, Roman Bednář z malého vápna přestřelil bránu a lépe nepochodil ani v 54. minutě, kdy proti jeho střele pro změnu zakročil Dean Gerken. Jenže tlak a šance Brunta nebo Gery vedly k jedinému - nejlepší střelec The U´s Kevin Lisbie v 75. minutě opět dostal Colchester do vedení. Tlak Baggies pokračoval, Kevin Phillips netrefil hlavou bránu z malého vápna. Vysvobození přišlo až v nastaveném čase a to díky trefě Jamese Morrisona. A West Bromwich dokázal nemožné, díky brance Romana Bednářa z poslední minuty vytěžil ze zápasu s Colchesterem tři body.

Hull City - Watford FC 3:0
Branky: 1. Turner, 13. Campbell, 73. Folan

Šlágr kola se odehrál v Hullu, kde rozjetí domácí přivítali Watford, který má bilanci sedmi remíz z posledních sedmi zápasů. Jenže remíza se tentokráte Hornets začala vzdalovat již v první minutě, kdy se hlavou trefil Michael Turner. Hosté málem okamžitě vyrovnali, střela McAnuffa byla zblokovaná na roh, po kterém hlavičkoval Jay DeMerit jen těsně vedle. Ve 13. minutě ale už Tigers vedli 2:0, střelu Henrika Pedersena dorazil do brány Fraizer Campbell. Watford znovu zahrozil až po čtyřiceti minutách, ale střelu McAnuffe vyrazil Myhill a dorážející Kabba stál v offsidu.

I druhý poločas se hrál v klidném tempu, Hull nikam nepospíchal a na hře to bylo jasně vidět. V 54. minutě si ojedinělou šanci vypracoval agilní McAnuff, ale za Myhilla na brankové čáře na poslední chvíli zakročil Samuel Ricketts. Spolehlivě chytajícího Myhilla nedokázal překonat ani Williamson. Hra se opět vyrovnala a na druhé straně nedokázal střelou z vápna překonat Richarda Leeho Fraizer Campbell. Brankáře Watfordu ale pokořil Campbellův útočný parťák, Caleb Folan, který v 73. minutě definitivně rozhodl o výhře Hullu. Marnost Hornets o dvě minuty později dokreslil Steven Kabba, který po tvrdém faulu na Samuela Rickettse uviděl červenou kartu. Tigers tak vyhráli potřetí v řadě (skóre 10:0) a na první Bristol ztrácí už jen dva body.

Další zápasy 41. kola League Championship

První Stoke City i s novou posilou, kterou je Shola Ameobi, přijel do Sheffieldu, kde nastoupil proti Wednesday. Ti stále bojují o záchranu a bod z dnešního utkání se jim bude hodit. Naopak Potters remíza 1:1 připravila o vedení v tabulce. Přitom hosté dlouho vedli, v 21. minutě se trefil Creswell a Owls se podařilo vyrovnat až v 82. minutě, kdy se trefil Franck Songo´o.

Zaváhání Stoku využil Bristol City, který se díky výhře nad Norwichem dostal do čela tabulky. Ani Robins ale nezářili, o výhře 2:1 rozhodl až Steve Brooker ve čtvrté minutě nastaveného času.

Na šesté místo, zaručující baráž se po dnešku dostal Wolverhampton, který ve večerní dohrávce udolal Charlton. O výsledku zápasu rozhodovala poslední desetiminutovka, kdy za stavu 1:1 dokázali aktéři utkání vsítit tři branky. A protože Wolves narozdíl od svého soupeře vstřelili dvě, vyhráli 3:2 a posunuli se na šestou příčku, s čtyřbodovým odstupem na Watford. Naopak Addicks nevyhráli už šest utkání a postup jim uniká.

Problémy začínají přibývat Southamptonu, který prohrál s Cardiffem. Saints se díky jediné výhře z posledních čtrnácti utkání propadli až na 21. místo, navíc Sheffield Wednesday který je 22. pozici má dva zápasy k dobru. Problémy se záchranou by mohlo mít i Barnsley, které podlehlo Barnsley 1:2, a i když je v semifinále FA Cupu, přiští rok by mohlo hrát League One.

Naopak na dobré cestě je Coventry, to přesvědčivě porazilo Plymouth bojující o postup. Hrdinou utkání se stal Michael Doyle, který v závěru první půle zápas rozhodl dvěma brankami. Po sérii čtyř výher v řadě potkala prohra i Sheffield United. Blades nestačili na Preton, na jejich hřišti i díky dvěma brankám Neila Mellora.

Bristol City - Norwich City 2:1
Branky: 41. Adebola, 90. Brooker - 70. Huckerby

Burnley FC - Barnsley FC 2:1
Branky: 30. Elliot, 36. Lafferty - 43. Howard

Cardiff City - Southampton FC 1:0
Branky: 6. Parry

Coventry City - Plymouth Argyle 3:1
Branky: 37. a 43. Doyle, 65. Tabb - 81. MacLean