Zpět na » League Championship » V čele Championship zůstal Bristol City

League Championship - V čele Championship zůstal Bristol City

V čele Championship zůstal Bristol City © -

0

05.03. - Review 36. kola League Championship: Dnes se na deseti anglických trávnících odehrálo vložené kolo League Championship. Fanoušci už znali výsledek zápasu mezi Stoke City a Scunthorpe, ve kterém před necelými třemi týdny zvítězili Potters 3:2.

Charlton Athletic - Bristol City 1:1
Po víkendovém kole se díky zaváhání Stoke City, který prohrál na hřišti QPR 0:3, do čela dostalo velké překvapení letošní sezóny, Bristol City. Robins mohli navíc náskok na druhého ještě zvýšit, ale to museli ve šlágru kola porazit Charlton, který také myslí na Premier League.
Domácí Addicks však šli do vedení už v osmé minutě, kdy se po centru Yougy prosadil Darren Ambrose. Hosté však chtěli svoje vedení v tabulce udržet co nejdéle, a i když v Charlton je aktivitou překonal, po hodině hry se prosadil Jamie McCombe, který se trefil již podruhé během měsíce. A protože gól už do konce zápasu nepadl, Bristol City si udržel první příčku v tabulce.

Branky: 8. Ambrose - 60. McCombe

Watford FC - Norwich City 1:1
Před Stoke se mohl dostat i Watford, který v pozici jasného favortia hostil Norwich, provázený nevyrovnanými výkony. Hornets naopak mají formu dobrou a potvrdili to už v 11. minutě, kdy je do vedení poslal Shittu. Jenže Watford i přes svoji aktivitu druhého góla nepřidal a v 81. minutě přišel pro domácí šok, když vyrovnal Jamie Cureton. Hornest tedy ztratili opět body na domácím hřišti a v boji o postup je čeká ještě těžký boj.

Branky: 11. Shittu - 81. Cureton

Sheffield Wednesday - West Bromwich Albion 0:1
West Bromwich Albion se díky nedávné špatné formě dostal mimo dosah vedoucí trojice a že by to v Sheffieldu proti Wednesday měl jednoduché, to se říct nedá. Rozhodujícím okamžikem bylo vyloučení domácího Johnsona čtvrthodinu, kterou Baggies potrestali gólem v nastaveném čase. O vítězství hostů rozhodl nejlepší hráč Championship za rok 2007, Kevin Phillips.

Branka: 90. Phillips
Červená karta: 77. Johnson

Blackpool FC - Barnlsey FC 1:1
Před další velkým zápasem má Barnsley, které o víkendu v rámci FA Cupu hostí Chelsea. Jako generálka mělo posloužit utkání v Blackpoolu, ovšem trhlinu v plánu Tykes zaznamenali po dvaceti minutách hry, kdy se trefil Taylor-Fletcher. Domácí však do kabin s vedením nešli. Už v nastaveném čase první půle totiž vyrovnal Jamal Campbell-Ryce. V druhém poločase už gól nepadl, a Barnsley tak s Blackpoolem remizovalo 1:1.

Branky: 20. Taylor-Fletcher - 45. Campbell-Ryce

Ipswich City - Sheffield United 1:1
Kdo by tipoval, že loňský účastník Premier League, Sheffield United, bude po většině odehraných zápasů až na 18. místě? Naproti tomu Ipswich může být s umístěním spokojený, pokud udrží šestou příčků, tak si v květnu zahraje baráž o Premier League.
Vzájemný zápas však vyzněl jinak než postavení v tabulce, v 32. minutě totiž poslal Blades do vedení jejich nejlepší střelec, James Beattie. Vyrovnání se domácí fanoušci dočkali až v druhém poločase, kdy Alan Lee hlavou překonal Paddy Kennyho a rozhodl o konečné remíze 1:1.

Branky: 52. Lee - 32. Beattie