Zpět na » League Championship » Pearson novým koučem Southamptonu

League Championship - Pearson novým koučem Southamptonu

Pearson novým koučem Southamptonu © teamtalk.com - Nigel Pearson

0

Líbilo se

19.02. - Bývalý asistent manažera Newcastlu, Nigel Pearson, včera převzal otěže v druholigovém Southamptonu, který se v letošní sezóně utápí ve špatných výsledcích a je až na 18. příčce.

Pearson na lavičce Saints nahradil George Burleyho, který v lednu odešel ke skotské reprezentaci. Tým od té doby dočasně vedl Jason Dodd a John Gorman, kteří se stanou Pearsonovými asistenty.

Southampton loni díky šesté příčce sahal po účasti v Premier League, ale vypadl v prvním barážovém utkání s Derby County. Letos se Saints vůbec nedaří a patří jim až 18. pozice, jen s šestibodovým náskokem na sestupové pásmo.

Do současných problémů se Southampton dostal díky špatné formě z posledních měsíců. Od poloviny prosince totiž dokázal porazit jen poslední Scunthorpe.

Proto se vedení klubu v čele s předsedou klubu Leonem Crouchem rozhodlo konečně zaměstnat nového manažera.

"Chtěli bychom kromě jiného poděkovat Jasonu Doddovi a Johnu Gormanovi, ze jejich snahu ve velmi kritickém období. Pro klub udělali všechno, co mohli," poděkoval Crouch dočasným manažerům.

"Rozhodli jsem se ale povolat Nigela Pearsona, aby zastavil náš pád tabulkou. Je to výborný manažer s množstvým zkušeností a dobrou povahou."

"Zároveň má rád disciplínu a tvrdou práci. Doufáme, že přinese hráčům nový impuls," objasňuje Crouch důvody Pearsonova povolání.

Pearson se proslavil i jako prvoligový obránce, během své kariéry hrál za Shrewsbury, Sheffield Wednesday a Middlesbrough. Jako manažer poté vedl Carlisle a jako asistent působil ve West Browmwichi, u anglické jedenadvacítky a v Newcastlu.

Kam dál?

Ondřej Voska / teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
sir George - 19.02. Odpovědět

ještě tam hraje Lička?

Saints si nezaslouží být na konci tabulky. Letos jsem je tipoval zase na play off ale bohužel. Pearson je zkušený manažer, měl by Southampton vytáhnout z krize a příští rok zase zaútočit na postup.

Meňa.EFC
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články