Zpět na » League Championship » Dowie v Coventry skončil

League Championship - Dowie v Coventry skončil

Dowie v Coventry skončil © teamtalk.com - Ian Dowie, už bývalý manažer Coventry City.

0

Líbilo se

11.02. - Vedení Coventry City dnes propustilo Iana Dowieho z místa manažera. "Sky Blues" jsou na 19. místě jen čtyři body od sestupového pásma a poslední kapkou pro vedení byla sobotní prohra na hřišti Prestonu.

Spolu s Dowiem Coventry opouštějí i jeho asistenti, Tim Flowers a Bob Dowie.

Coventry dnes vydalo prohlášení, ve kterém oznamuje odchod Dowieho: "Ian Dowie, Tim Flowers a Bob Dowie byli dnes s okamžitou platností propuštěni z vedení klubu Coventry City."

Na úterní utkání proti Cardiffu klub dočasně převezmou Frankie Bunn a John Harbin.

Bývalý severoirský reprezentant se ke Coventry připojil přesně před rokem, kdy přebral Sky Blues po Micky Adamsovi. Předtím trénoval například tehdy prvoligový Crystal Palace nebo Charlton. Crystal Palace však pod jeho vedením sestoupil a z Charltonu byl Dowie vyhozen jen po šesti měsících.

Coventry v loňské sezóně pod vedením Dowieho skončilo na 17. místě. V té letošní se zatím Sky Blues potácí na 19. místě a z posledních 9 zápasů sedm prohráli.

Dowie si však ve vedení klubu z Ricoh Areny připsal i úspěchy v pohárech, dokázal totiž na Old Trafford porazit Manchester United a v Ewood Parku Blackburn vysoko 4:1. Celkově vedl Coventry ve 49 zápasech, z toho 20 vyhrál, 21 prohrál a 8 skončilo remízou.

Kam dál?

Ondřej Voska / FotbalPortal.cz, teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Docela překvapivé, ze začátku soutěže bylo Coventry rozjeté a Dowie získal manažera měsíce..no je to ovšem další důkaz, že Championship je hodně pomíjivá :)

Norn Iron (Browny)
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články