Zpět na » League Championship » Bednář dal opět gól a vysloužil si chválu

League Championship - Bednář dal opět gól a vysloužil si chválu

Bednář dal opět gól a vysloužil si chválu © skysports.com - Roman Bednář v obětí spoluhráčů

0

02.02. - Během třinácti posledních utkání dal Roman Bednář v League Championship fantastických devět gólů, navíc k tomu přidal i dva v FA Cupu. Naposledy se trefil dnes, když svým gólem zařídil vítězství West Bromwiche Albion nad Burnley. Michal Daněk si premiéru v dresu Baggies neužil a zůstal pouze na lavičce.

Přitom vedoucí tým tabulky utkání nezačal vůbec dobře, už po třech minutách se prosadil James O´Connor a poslal Burnley do vedení. Ke gólu irskému záložníkovi pomohl i Stanislav Varga, který ke střelci branky prodloužil přímý kop Robbie Blakea.

West Bromwich se okamžitě vrhl do útoku a hned v 7. minutě trefil James Morrison břevno. Obrovský tlak domácích především pod taktovkou Morrisona a Phillipse vyvrcholil v 26. minutě, kdy se 22 206 diváků dočkalo vyrovnání po voleji Boštjana Cesara, který ve WBA hostuje z Marseille. Tlak domácích po vyrovnávacím gólu ustal, ale Burnley se nedostalo ani k jediné střele.

Po přestávce se sice hosté trochu osmělili, ale po čtvrthodině přišel gól z hlavy Romana Bednářa, který využil centru Paula Robinsona. Burnley se ani ve snaze vyrovnat nedostalo do vážnější gólové šance a mohlo být rádo, že nedostalo třetí gól, protože v 70. minutě neproměnil Robert Koren pokutový kop.

• Manažer WBA, Tony Mowbray: "Roman je fantastický střední útočník, je rychlý, vysoký a silný a my jsme s ním naprosto spokojení. Svými góly nás stále drží na špici tabulky, a pokud vše půjde takto dál, jsme připraveni za něj Hearts zaplatit slušnou částku a výměnou jim poslat i několik našich hráčů. Kromě toho, že dává góly, je to i skvělý kluk a kamarád. Nemyslí si o sobě bůhvíco, a ví, že může přijít doba, kdy se mu nebude dařit."

Výsledky 30. League Championship:

Hawthrons tedy zvítězili 2:1 a stále se drží na špici tabulky Championship. Druhý Watford ovšem po výhře nad Wolves 3:0 ztrácí pouze 2 body. Bez naděje na titul není ani Bristol City, kterému k první příčce chybí pouze 3 body, a to i přes vysokou prohru 3:0 s QPR. Naopak se trápí Sheffield United, který loni sice o Premier League přišel v posledním kole, ale letos se určitě nevrátí. Tentokrát ztratil body s posledním Colchesterem, se kterým remizoval 2:2. Na sestupových příčkách se potácí i Preston a nováček ze Scunthorpe, který se díky výhře nad Charltonem dotáhl na 21. Sheffield Wednesday.

West Bromwich Albion - Burnley FC 2:1
Branky: Cesar 26, Bednar 60 - O´Connor 3