Zpět na » League Championship » Sheffield Wednesday vítězem Steel derby

League Championship - Sheffield Wednesday vítězem Steel derby

Sheffield Wednesday vítězem Steel derby © -

0

19.01. - Tradiční sheffieldské derby mezi kluby Wednesday a United tentokráte dopadlo úspěšněji pro domácí Owls. Český útočník Roman Bednář se opět dokázal gólově prosadit v útoku West Bromwiche a jednou brankou pomohl svému týmu k remíze s Cardiffem.

Úvodní gól střetnutí vypracoval Jermaine Johnson, který ve 25. minutě pronikl po pravém křídle a jeho přihrávku před branku proměnil ve vedoucí branku domácích Akpo Sodje. Dobrou šanci na vyrovnání měl pět minut před poločasem Michael Tonge, ale jeho střela se do branky nevešla. Do kabin mohli naopak jít ještě spokojenější domácí, kdyby Sodje přidal druhý gól. Při jeho šanci se však vyznamenal brankář Paddy Kenny.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, jejich snahu o vyrovnání nejvíce prokazoval útočník Rob Hulse. Jeho tečovanou střelu nejprve konečky prstů vytáhl domácí gólman Grant, následně jeho prudkou hlavičku po rohovém kopu odvrátil až na brankové čáře Whelan. Místo vyrovnání však udeřilo na druhé straně, když střídající Tudgay v 76. minutě poslal z voleje do sítě přihráku Clarka. Stejný hráč mohl přidat i třetí gól, ale zblízka branku minul.

Sheffield Wednesday - Sheffield United 2:0

Góly: 25. Sodje, 76. Tudgay

Ohlasy manažerů:

Brian Laws (Sheffield Wed): "Tenhle zápas nebyl o fotbalové kráse, ale o touze vyhrát. Vítězství je výjimečné nejen pro mě, ale i pro fanoušky, kteří dlouho trpěli. Teď mohou být zase o něco víc pyšní. Ze zápasu si toho můžeme hodně odnést."

Bryan Robson (Sheffield Utd): "Scházela nám jiskra, neměli jsme před sebou žádný cíl. Pořád máme šanci se dostat do první šestky, ale nesmíme si zahrávat. Sezóna je za polovinou a cítili jsme, že by to mohlo jít, ale možná nejsme tak dobří, abychom se tam dostali. Možná byla očekávání před sezónou až moc vysoká, tabulka zkrátka nelže."

Výsledky 28. kola League Championship:

Sheffield Wed - Sheffield Utd 2:0
Blackpool - Ipswich 1:1 (39. Joergensen - 65. Walters)
Colchester - Hull odloženo
Coventry - Burnley 1:2 (26. Doyle - 10. Akinbiyi, 68. Blake)
Crystal palace - Bristol City 2:0 (6. Morrison, 85. Hudson)
Norwich City - Leicester City 0:0
Plymouth - Southampton 1:1 (49. Fallon - 12. Wright-Phillips)
Queens Park Rangers - Barnsley 2:0 (5. Agyemang, 45. Vine)
Scunthorpe - Wolverhampton 0:2 (8. Edwards, 46. Ebanks-Blake)
Stoke City - Preston 3:1 (16. a 72. Cort, 28. Cresswell - 68. Brown)
West Bromwich - Cardiff 3:3 (35. Bednář, 72. Albrechtsen, 88. Johnson vlastní - 1. a 33. Parry, 52. Ledley)