Zpět na » League Championship » Bednář pomohl gólem k výhře West Bromwiche

League Championship - Bednář pomohl gólem k výhře West Bromwiche

Bednář pomohl gólem k výhře West Bromwiche © skysports.com - Roman Bednář v obětí spoluhráčů

0

15.12. - Po dlouhé době se dnes měnilo pořadí na čele tabulky League Championship. Watford v poslední minutě přišel o všechny body s Plymouthem. Zaváhání dosavadního lídra tabulky využil West Bromwich, který i díky brance českého útočníka Romana Bednáře porazil Charlton a vyšvihl se na první místo.

Roman Bednář nechyběl v základní sestavě domácího týmu a v 90. minutě si mohl při střídání za svůj výkon vyslechnout potlesk dvaceti tisíc fanoušků. Úvodní branku zápasu vstřelil hosté - Jerome Thomas našel svým pasem Chrise Iweluma, který již pobíhal po trávníku zraněný a krátce poté vystřídal, ale přesto dokázal vstřelit gól. Chvíle Romana Bednáře přišla krátce před poločasem, když si narazil míč s playmakerem Gerou a vyrovnal na 1:1. Bývalý útočník Mladé Bolselavi se nachází ve skvělé formě, v posledních pěti zápasech vstřelil už svoji čtvrtou branku.

Přetahovaná o vítězství pokračovala i po přestávce, v 50. minutě poslal parádní centr Brunta hlavou do sítě Zoltán Gera. Charlton neskládal zbraně, v 73. minutě vstřelil svoji první branku v dresu Addicks Izale McLeod. Z vítězství se však nakonec radovali domácí - deset minut před koncem se podruhé v zápase trefil Gera a pojistku přidal ještě střídající Kevin Phillips, který se vrátil po sedmizápasové pauze vynucené zraněním. Baggies se díky vítezství posunuli bod před Watford.

Ohlasy manažerů:

Tony Mowbray (West Brom): "Zoltán si momentálně fotbal užívá a myslím, že i pohody v rodině. V klubu má uznání spoluhráčů, managementu i fanoušků a věřím, že zůstane. Zoltán ukazuje, jak je fotbal snadný."

Alan Pardew (Charlton): "Naše obrana se s West Bromem nedokázala vyrovnat. Nerad kritizuji své hráče, ale myslím, že Chris Powell bude zklamaný. Při gólech Gery neměl čisté svědomí. Jednou jste nahoře, jednou dole, teď jsme dole, ale sezóna je velmi dlouhá."

Výsledky 21. kola League Championship:

West Bromwich - Charlton 4:2 (50. a 80. Gera, 43. Bednář, 84. Phillips - 36. Iwelumo, 73. McLeod)
Blackpool - Stoke City 2:3 (13. Flynn, 89. Barker - 37. a 61. Fuller, 41. Cort)
Bristol City - Cardiff 1:0 (57. Elliott)
Burnley - Preston 2:3 (31. Lafferty, 62. McCann - 45. Sedgwick, 54. Mellor, 82. Whaley)
Coventry - Southampton 1:1 (19. Tabb - 59. Wright-Phillips)
Crystal Palace - Sheffield Wed 2:1 (37. Morrison, 90. Scannell - 11. Hinds)
Hull City - Leicester 2:0 (17. Folan, 78. Campbell)
Ipswich - Scunthorpe 3:2 (18. Counago, 21. Garvan, 83. Miller - 16. a 33. Paterson)
QPR - Wolverhampton 0:0
Sheffield Utd - Barnsley 1:0 (64. Kilgallon)
Watford - Plymouth 0:1 (Norris)