Zpět na » League Championship » Southampton zničil Hull City, zářil John

League Championship - Southampton zničil Hull City, zářil John

Southampton zničil Hull City, zářil John © sternjohn.com - Stern John

0

08.12. - Nejvyšší vítězství v dosud odehraných zápasech 21. kola League Championship si připsali hráči Southamptonu, kteří rozdrtili Hull City 4:0. Hattrickem se blýskl kanonýr Stern John. Utkání na Hillsborough mezi Sheffieldem Wednesday a Coventry muselo být kvůli podmáčenému hřišti ukončeno ve 27. minutě.

Hráči i přes vytrvalý déšť vyběhli na hřiště, ale po necelé půlhodině se rozhodčí Graham Laws rozhodl zápas kvůli podmáčenému terénu za stavu 0:0 ukončit, jelikož počasí nejevilo známky zlepšení.

Na stadionu St Mary´s v Southamptonu se dnes konalo střelecké představení domácího útočníka Sterna Johna, který zaznamenal hattrick a měl hlavní podíl na vítězství 4:0 nad Hull City. Těsně před přestávkou se trefil Bradley Wright-Phillips, druhá půle pak patřila reprezentantovi Trinidadu a Tobaga, který svůj hattrick vměstnal do pouhých 22 minut. Zkušený útočník má v posledních týdnech dobrou formu a ukazuje se jako slušná náhrada za Kenwyna Jonese, za kterého byl vyměnen ze Sunderlandu.

West Brom zdařile stíhá vedoucí Watford, dnes dokázal zvítězit na hřišti Leicesteru 2:1. Skóre otevřel po přihrávce Brunta maďarský záložník Zoltán Gera, ve druhé půli poslal odražený míč do sítě Iain Hume a vyrovnal. Když už se schylovalo k remíze, udeřil přesnou střelou hostující Craig Beattie. Jeho branka posunula Baggies k Watfordu na dostřel pouhého bodu. Hornets však mají jedno utkání k dobru.

Charlton se vítězstvím nad Ipswichem posunul na třetí pozici. O výsledku bylo rozhodnuto už po prvním poločase, kde dvakrát trefil Darren Ambrose, třetí gól přidal Chris Iwelumo. Hostující Alan Lee neproměnil penaltu, gólu se Ipswich dočkal až z kopačky Paula Counaga.

Hrozící sestupové starosti alespoň na čas odvrátili hráči Cardiffu, kteří zdolali Colchester přesvědčivě 4:1. Zápas se přitom pro domácí nevyvíjel podle představ, v poločase prohrávali po brance Jacksona 0:1. Druhá půle však patřila Bluebirds. Vyrovnání zařídil bývalý hráč Aston Villy Steven Thompson, jednou se trefil i Jimmy Floyd Hasselbaink.

Výsledky 21. kola League Championship:

Plymouth - Bristol City 1:1 (23. Ebanks-Blake z pen. - 71. Timar vlastní)
Preston - Blackpool 0:1 (68. Hoolahan)
Leicester - West Bromwich 1:2 (75. Hume - 31. Gera, 88. Beattie)
Barnsley - Crystal Palace 0:0
Cardiff - Colchester 4:1 (52. Thompson, 57. Whittingham, 66. Hasselbaink, 70. Virgo vlastní - 45. Jackson)
Charlton - Ipswich 3:1 (5. a 39. Ambrose, 30. Iwelumo - 70. Counago)
Norwich - Sheffield Utd 1:0 (10. Evans)
Scunthorpe - QPR 2:2 (24. Paterson, 55. Forte - 12. a 42. Buzsáky)
Southampton - Hull 4:0 (58., 76. a 80. John, 43. Wright-Phillips)