Zpět na » League Championship » Southampton vyhrál v Leicesteru

League Championship - Southampton vyhrál v Leicesteru

Southampton vyhrál v Leicesteru © -

0

01.12. - Hráči Southamptonu se vrátili na vítěznou vlnu, když dokázali získat všechny tři body na půdě Leicesteru. Třetí Charlton doma překvapivě nestačil na Burnely, domácí utkání nezvládl ani Sheffield Wednesday, který podlehl Colchesteru.

Southampton se na půdě Leicesteru ujal vedení ve 32. minutě, když se z voleje trefil útočník Stern John. Do kabin však hráči odcházeli za nerozhodného stavu, protože ještě do přestávky stačil vyrovnat Andy King. I ve druhé půli byl zápas vyrovnaný, ale ze zisku bodů se nakonec radovali hosté. Ty jim proměněnou penaltou za ruku McAuleyho zajistil Andrew Surman.

West Bromwich propásl šanci jít alespoň na pár hodin do čela tabulky, z hřiště Crystal Palace si Baggies odvážejí pouze bod za remízu 1:1. Hosté se sice dostali do vedení už v úvodu utkání, když si přihrávku Greeninga do vlastní sítě srazil Mark Hudson. Selhurst Park však na vyrovanání nečekal dlouho, ve 21. minutě se po přímém kopu Watsona trefil útočník Clinton Morrison. Přestože měly oba týmy ve zbytku zápasu šance strhnout vítězství na svoji stranu, rozešly se nakonec smírně.

Tabulkou stoupá Wolverhampton, který dnes porazil nejtěsnějším rozdílem Preston a už je na třetí pozici. Jedinou branku zápasu vstřelil po individuální akci Karl Henry.

Sheffield Wednesday nezvládl domácí utkání proti o záchranu bojujícímu Colchesteru. Skóre zápasu otevřel už v první minutě veterán Teddy Sherringham, ve 26. minutě se přesně do šibenice trefil obránce George Elokobi. Owls stačili už pouze snížit zásluhou Sodjeho.

Papírové předpoklady nenaplnil ani Charlton, který prohrával s Burnely už po třinácti minutách o dvě branky. Do poločasu stačil snížit domácí Andy Reid, ale místo kýženého vyrovnání přišel rozhodující úder na druhé straně - obránce Danny Mills zahrál v pokutovém území rukou a Andy Gray svým druhým gólem v zápase navázal na velmi dobré výsledky Burnley pod novým manažerem Owenem Coylem.