Zpět na » League Championship » Vedoucí Watford srazil vlastní gól

League Championship - Vedoucí Watford srazil vlastní gól

Vedoucí Watford srazil vlastní gól © bbc.co.uk - Matty Fryatt (vlevo) se raduje ze vstřelené branky

0

24.11. - Vedoucí tým League Championship Watford překvapivě prohrál na půdě Barnsley 2:3. Hráči Hornets sice dokázali smazat dvoubrankové manko, ale do kolen je definitivně srazil vlastní gól brankáře Richarda Lee.

V úvodním zápase kola porazil Cardiff nejtěsnějším rozdílem Ipswich, když jedinou branku vstřelil ve 33. minutě Paul Parry. Největší šanci na vyrovanání měl už za 16 vteřin Alan Lee, ale trefil pouze tyč. Hostům nepřinesl branku ani tlak ve druhém poločase.

Překvapivý výsledek se zrodil v duelu Barnsley s Watfordem. Domácí totiž dokázali vedoucí celek soutěže porazit 3:2. Už v prvním poločase Watford musel dotahovat dvoubrankové manko, což se zásluhou dvou přesných hlaviček obránce Dannyho Shittua podařilo. Rozhodující trefa padla ve druhém poločase, když si centr Briana Howarda srazil do vlastní sítě brankář Richard Lee.

Z důležitých tří bodů se může radovat poslední Norwich, který porazil Coventry 2:0. Svůj první gól v sezóně vstřelil Luke Chadwick, trefil se také kanonýr Jamie Cureton. Oba góly připravil přesnými přihrávkami Pattison. Manažer Glenn Roeder si tak připsal své první vítězství na lavičce Norwiche. Český útočník David Střihavka nebyl ani na lavičce.

Překvapivě doma prohrál nováček Bristol City, který se zatím stále drží na příčkách pro play off. Skóre otevřel po přímém kopu Sheehana obránce Stearman, pojistku pro hosty vstřelil talentovaný útočník Matty Fryatt. Ten byl ještě v závěru zápasu vyloučen za hrubý faul na Liama Fontainea.

Watford zůstává i přes prohru stále první, druhý West Brom ztrácí šest bodů, ale má jeden zápas k dobru. Na chvostu je stále Norwich s dvanácti body.

Výsledky 17. kola League Championship:

Cardiff - Ipswich 1:0 (33. Parry)
Scunthorpe - Hull City 1:2 (45. Forte - 4. a 16. Windass)
Barnsley - Watford 3:2 (32. Howard, 34. Devaney, 66. Lee vlastní - 36. a 45. Shittu)
Bristol City - Leicester 0:2 (23. Stearman, 78. Fryatt)
Burnley - Stoke City 0:0
Colchester - Crystal Palace 1:2 (69. Jackson - 6. a 74. Morrison)
Norwich - Coventry 2:0 (34. Chadwick, 77. Cureton)
Queens Park Rangers - Sheffield Wed 0:0
Sheffield Utd - Plymouth 0:1 (24. Halmosi)
Southampton - Blackpool 1:0 (35. John)
Preston - Charlton 0:2 (45. Zhi, 90. Varney)