Zpět na » League Championship » Skalák v Brightonu zatím moc nehrál, ale přestup by nevrátil

League Championship - Skalák v Brightonu zatím moc nehrál, ale přestup by nevrátil

Skalák v Brightonu zatím moc nehrál, ale přestup by nevrátil © bbc.co.uk - Jiří Skalák

0

Líbilo se

22.03. - Fotbalista Jiří Skalák od svého přestupu na přelomu ledna a února do Anglie dostal v deseti zápasech za druholigový Brighton jen dvakrát šanci v základní sestavě, přesto odchodu do zahraničí nelituje. Nebral by jej jako chybu, ani kdyby se kvůli tomu nedostal na červnové mistrovství Evropy. V nominaci na nadcházející přípravné zápasy se Skotskem a ve Švédsku ale nechybí.

"Prostě jsem chtěl jít ven. Neberu to tak, že jsem udělal nějakou chybu. Mám teď dva cíle - dostat se na Euro a abychom s Brightonem postoupili do Premier League. Když se jeden z těch dvou cílů nesplní, samozřejmě by mě to mrzelo. Ale to, že jsem přestoupil ven, bych určitě nevrátil," řekl novinářům v Praze Skalák.

Z deseti duelů pouze dvakrát hrál od začátku, v únoru proti Cardiffu a o víkendu proti Milton Keynes, a v obou zápasech si připsal asistenci. "Dostal jsem jednu šanci a zápas jsem odehrál dobře. Bohužel jsme prohráli 1:4. Ostatní zápasy se vyhrávalo a trenér to nechtěl měnit, takže jsem si musel počkat na další šanci," podotkl Skalák.

"Nervózní jsem nebyl, měli jsme nějaké přáteláky, vše jsem odtrénoval, nebyl jsem zraněný. Trenér se mnou mluví pořád, že je spokojený, že proti mě nic nemá, že je šťastný, že tam jsem. Jen musím počkat na tu šanci," prohlásil čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník.

Zatímco v české lize byl zvyklý hrát prakticky pořád, nyní si musí zvykat na menší vytížení. "S tím jsem do Anglie šel, že takové riziko tam může být. Je to zatím dva měsíce. Jsem rád, že jsem hrál ty dva zápasy, že jsem šanci dostal. Je to pro mě něco nového, k fotbalu to patří. Věřím, že si tam tu pozici udělám jako v Boleslavi. Když jsem teď hrál, kopal jsem standardky, nebojím se, že bych se do té pozice nedostal," uvedl.

V druhé anglické lize si zvyká na důrazný fotbal, hráči se nešetří ani na tréninku. "Kluci mi říkali, že jsem dobrý člověk, ale že jsem až moc hodný na tréninku. Musím prý být větší grázl na tréninku, chodit do toho víc. V Česku na tréninku někdo někoho dojede, hned se pohádají a hráč už třeba ani nedotrénuje. V Anglii ležíte deset vteřin, oklepete se a jedete dál," srovnával Skalák.

Jeho celek je na druhém místě, které společně s první příčkou znamená postup do Premier League. Týmy na třetím až šestém místě hrají play off. "Burnley má dobrou sérii a odskočili. Jinak je to ale hrozně vyrovnané, všichni hrají víceméně stejný styl fotbalu. Play off je nevyzpytatelné, je lepší skončit první nebo druhý a postoupit přímo," řekl Skalák.

Přestože v Brightonu moc nehraje, kouč reprezentace Pavel Vrba ho po povedeném podzimu nominoval i na úvodní letošní duely. "Když tam teď tolik nehraju, trenér Vrba mě nevidí. Takže musím potvrdit nějakou kvalitu a formu, aby měl trenér důvod vzít mě na Euro," podotkl Skalák.

Krátce po návratu z reprezentačního srazu už bude mít v Anglii vlastní dům. "Vybíral jsem asi z deseti patnácti domů. Je to hodně obtížné, protože je tam dost draho. Druhé nejdražší město v Anglii. Ceny za měsíční nájem se tam běžně pohybují v přepočtu 150 tisíc korun. Už mám zařízené i auto přes jednoho spoluhráče. Řízení vpravo, klasicky anglické, těším se, jak to bude vypadat," dodal.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články