Zpět na » League Championship » Pohled do League Championship po polovině soutěže (2. část)

League Championship - Pohled do League Championship po polovině soutěže (2. část)

Pohled do League Championship po polovině soutěže (2. část) © -

5

Líbilo se

31.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE

Ve druhé části tohoto miniseriálu si zmapujeme situaci ve druhé polovině tabulky League Championship po 24 odehraných kolech.

Druhé polovině tabulky vévodí Portsmouth. Po loňském sestupu z Premier League to s jihoanglickým klubem nevypadalo vůbec růžově, neboť mu kvůli vážným finančním problémům hrozil dokonce úplný zánik. Pompeys přitom odstartovali sezónu katastrofálně. Po sedmi kolech se s pouhými dvěma body krčili na posledním místě tabulky. Souběžně s uklidněním vnitřní situace v klubu však nastal neskutečný obrat a hráči Portsmouthu dokázali v následujících sedmi zápasech vybojovat 19 bodů! Od té doby střídá jihoanglický klub dobré výsledky s horšími. Vzhledem k velké vyrovnanosti tabulky však ještě může zaútočit na postup do Premier League, stejně jako se znovu namočit do záchranářských bojů.

To platí i o dalším klubu sestoupivším loni z Premier League - Hullu. Ještě před měsícem to vypadalo, že jediným cílem Hullu pro tuto sezónu bude vyhnout se sestupu. Osmizápasová série bez porážky však „tygry“ posunula poprvé v sezóně do klidnějších vod.

Nenápadně působí v průběhu celého ročníku celky Doncasteru a Barnsley. Tyto dvě mužstva se konstantně pohybují kolem středu tabulky bez větších postupových ambicí ani starostí se záchranou.

S průběžným 17. místem nemůže panovat spokojenost v týmu loňského účastníka play-off Leicesteru. Tým pod vedením manažera Sousy odstartoval do soutěže velmi špatně a od prvních kol se pohyboval v sestupové zóně. Částečná změna k lepšímu nastala až s angažováním zkušeného trenéra Svena-Görana Erikssona, jenž si jako posilu do útoku vyhlédl ve West Bromwichi nevyužívaného českého reprezentačního útočníka Romana Bednáře.

Na rozdíl od Leicesteru vstoupili do nového ročníku fotbalisté Ipswiche velmi dobře a prvních deset kol okupovali přední místa tabulky. Během listopadu a prosince však východoanglický tým ztratil šest zápasů v řadě a z boje o Premier League je záhy boj o holou druholigovou příslušnost. I přes tuto nepříznivou sérii zatím u mužstva zůstavá manažer Roy Keane, jehož od vyhazovu pravděpodobně zachránil pouze úspěch v Ligovém poháru, kde se se svým týmem probojoval už do semifinále.

Několik kol byl na posledním místě Bristol City. Západoanglický klub, jenž před sezónou do brány angažoval velezkušeného brankáře Davida Jamese, však mezi 12. a 20. kolem odešel ze hřiště poražen pouze v jednom případě a vyšvihl se tak ze sestupových pozic.

Těsně nad zónou sestupu jsou i ambiciózní a ještě nedávno prvoligové kluby Sheffield United a Middlesbrough, což je pro oba celky veliké zklamání. Sheffieldský klub, na jehož úkor se v Premier League na jaře 2007 zachránil kontroverzně West Ham, trápí především ofenzíva (s 21 góly nejhorší útok v soutěži). Po uvolnění Garyho Speeda k reprezentaci Walesu se pokusí výsledky „Blades“ vylepšit nový manažer Micky Adams, jenž na Bramall Lane přichází z třetiligového Port Vale.

Výsledky Middlesbrough mají po vyhazovu Gordona Strachna, jehož roční působení na severovýchodě Anglie bylo doslova katastrofální, přece jen vzestupnou tendenci. Novým manažerem Boro byl jmenován, stejně jako v případě Strachana, bývalý kouč Celtiku Glasgow Tony Mowbray.

Tři sestupová místa momentálně okupují týmy Scunthorpe, Crystal Palace a Prestonu. Mužstvo Scunthorpe (které je společně s Doncasterem jediným týmem z League Championship, jenž dosud ve své historii neokusilo nejvyšší soutěž) sráží ke dnu tabulky mizerné výsledky na vlastním stadiónu, kde zatím zvítězilo pouze v jednom z deseti zápasů (jednoznačně nejhorší bilance v celé soutěži). Naopak venku je s 18 získanými body Scunthorpe pátým nejúspěšnějším týmem.

To Crystal Palace, jenž bylo účastníkem několika sezón Premier League trápí přesně opačný problém. Pouze pět bodů přivezených z venkovních hřišť, činí z jiholondýnského klubu v tomto ohledu nejméně úspěšný tým League Championship. I vzhledem k finančním problémům nejsou vyhlídky „orlů“ do budoucna příliš optimistické.

Na posledním čtyřiadvacátém místě se nachází Preston North End. Mužstvo se slavnou minulostí nyní ztrácí na první nesestupové místo již pět bodů. Po poslední domácí porážce s rovněž sestupem ohroženým Middlesbrough došla vedení klubu trpělivost s manažerem Darrenem Fergusonem (syn Sira Alexe). Prestonu tak nezbývá než doufat, že nový manažer David Unsworth mužstvo „nakopne“ a ještě se mu podaří soutěž zachránit.

Kam dál?

Jan Macháček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
KUBIC - 09.04. Odpovědět

Queens Park, Norwich , Leeds . Tyto 3 týmy do 1 ligy ( PL ) Smajlík 4 Smajlík 4 Smajlík 4 Smajlík 4 Smajlík 4 Smajlík 4 Smajlík 4

KUBIC
Rc 14 - 31.12. Odpovědět

Doufám, že Pompy nesestoupí

Rc 14
Reklama
Anketa

Jak si povede ve zbytku sezóny Portsmouth FC?

Postoupí přímo do Premier League z 1. nebo 2. místa (0)

Postoupí přímo do Premier League z 1. nebo 2. místa 0,0%

Postoupí do Premier League z play-off (1)

Postoupí do Premier League z play-off 3,8%

Vypadne v play-off (2)

Vypadne v play-off 7,7%

Skončí na 7. až 21. místě (20)

Skončí na 7. až 21. místě 76,9%

Sestopí do League One (3)

Sestopí do League One 11,5%
Celkový počet hlasů: 26
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články