Zpět na » League Championship » Cardiff City a Swansea City – dva velští aspiranti na postup do Premier League

League Championship - Cardiff City a Swansea City – dva velští aspiranti na postup do Premier League

Cardiff City a Swansea City – dva velští aspiranti na postup do Premier League © zimbio.com - nad

2

Líbilo se

05.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Velkým šlágrem nadcházejícího kola League Championship bude zajisté souboj dvou velšských klubů - průběžně vedoucího Cardiffu se třetí Swansea. Oba kluby jsou ve vynikající formě. Zatímco fotbalisté Swansea zaznamenali v posledních 6 kolech 14 bodů, hráči Cardiffu dokonce získali 19 z posledních 21 možných bodů! Tento duel bude ale pikantní především z důvodu velké rivality mezi oběma kluby.

Tzv. „Derby Jižního Walesu“ totiž mnozí považují vedle glasgowského derby Celtiku s Rangers za nejvyhrocenější zápas na Britských ostrovech, k čemuž nemalou měrou přispívá i skutečnost, že příznivci obou klubů patří k těm vůbec nejagresivnějším.

Spouštěčem vášní je určitě i to, že utkání těchto dvou mužstev jsou de facto neoficiálním soubojem o nejlepší klub Walesu. Samotná velšská liga je totiž poměrně nekvalitní a tak nejlepší velšské kluby hrají v rámci anglických soutěží. Cardiff a Swansea jsou pak dvěma ze šesti těchto klubů a navíc historicky jasně nejúspěšnějšími. Pouze tyto dva velšské kluby zatím měly tu čest zahrát si nejvyšší anglickou soutěž.

Cardiff v ní dokonce strávil celých 15 sezón, ale na jeho poslední účast už pomalu dosedá prach. Fotbalisté z hlavního města Walesu totiž hráli na nejvyšší úrovni naposledy v ročníku 1960/61. To mnozí fanoušci Swansea si na poslední účast svých miláčků v anglické nejvyšší soutěži ještě dobře pamatují. Swansea sestoupila do 2. ligy v sezóně 1982/83. Přitom o rok dříve (vůbec první sezóna Swansea v 1. lize) sahali fotbalisté tohoto klubu do posledních kol po mistrovském titulu.

Na přelomu tisíciletí se ale oba kluby ocitly v hluboké krizi, po které ovšem následoval raketový vzestup. Cardiff hrál 4. nejvyšší soutěž ještě na jaře roku 2001, Swansea dokonce ještě o 4 roky později. Nicméně v posledních třech letech patří oba kluby k nejvážnějším aspirantům na postup. Cardiffu dokonce loni utekla Premier League až ve finále play-off 2. ligy v souboji s překvapením z Blackpoolu.

Letos to ale zatím vypadá, že se minimálně jeden klub dočká vytoužené účasti v Premier League a vzhledem k aktuální formě obou týmů není vůbec vyloučeno, že by poprvé v dějinách hrály nejvyšší anglickou soutěž oba velšské kluby. O tom zda se tak stane může hodně napovědět již nedělní zápas na cardiffském Ninian Parku.

Jan Macháček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
matei - 08.11. Odpovědět

Zdravím.
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

http://caneo.blog.cz/

matei
Reklama
Témata článku
Reklama
Nejnovější články