Zpět na » League Championship » Blackpool si zahraje Premier League

League Championship - Blackpool si zahraje Premier League

Blackpool si zahraje Premier League © -

3

25.05. - VIDEO Blackpool se vrací po 39 letech do nejvyšší anglické soutěže, Premier League. Ve finále play off porazil ve Wembley Cardiff 3:2 a připojil se ke dvěma postupujícím, Newcastlu United a W.B.A. , Oba tyto týmy hrát playoff nemusely.

Blackpool skončil ve druhé anglické soutěži na šestém místě a tak si musel postup do Premier League vybojovat až v playoff, před jehož začátkem byl považován za favorita. V semifinále si nejprve poradil s Nottinghamem a ve finále s Cardiffem. Blackpool hrál anglickou nejvyšší soutěž naposledy v sezoně 1961-1962.

Cardiff během finále dvakrát vedl, hráči Blackpoolu ale vždy dokázali odpovědět. O vítězsví rozhodl v závěru, na góly bohatého, prvního poločasu gólem Brett Ormerod.

Účast v Premier League přinese Blackpoolu podle odhadů 90 milionů liber na televizních a marketingových právech. Skromný klub přitom dosud platil hráčům dohromady asi 4,8 milionu liber ročně, což by nestačilo ani na plat samotného Johna Terryho z Chelsea.

Blackpool - Cardiff 3:2 (3:2)

Branky: 13. Adam, 40. Taylor-Fletcher, 45. Ormerod - 9. Chopra, 37. Ledley.