Zpět na » League Championship » West Bromwich Albion se vrací zpět do nejvyšší anglické soutěže

League Championship - West Bromwich Albion se vrací zpět do nejvyšší anglické soutěže

West Bromwich Albion se vrací zpět do nejvyšší anglické soutěže © -

6

11.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE West Bromwich Albion porazil na Keepmoat Stadium Doncaster Rovers 3:2 a zajistil si návrat do nejvyšší anglické soutěže, Premier League.

Graham Dorrans dostal West Bromwich do vedení, když vstřelil svůj sedmnáctý gól v sezóně po 31 minutách. Chris Brunt zvýšil ještě před přestávkou na 2:0. Byl to jeho druhý gól po sobě jdoucích zápasech.

Minutu po zahájení druhého poločasu vrátil naději domácímu Doncasteru gólem Emmanuel-Thomas, ale v 73. min. přidal třetí hostující gól Bednář a zajistil postup. Byl to jeho první gól od začátku února. V hostujícím celku se později objevila nervozita. Pět minut před koncem snížil na 3:2 Hayter, ale Baggies mohli začít slavit postup zpět do Premier League.

West Bromwich Albion vyhrál na Keepmoat Stadium a zajistil si tři kola před koncem soutěže postup do Premier League.

Baggies hráli dobře po celou sezónu a vytvořili si dostatečný bodový náskok před ostatními. Český fanoušek se může těšit na to, že v Premier League uvidí znovu Romana Bednáře.

S West Bromwich Albion postupuje také Newcastle, který se vrací po roce do Premier League.